Цікава довідка про будівельні професії

Професія "Маляр"

Маляр – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку. Це одне з найдавніших ремесел, пов’язаних з прикрашанням житла. Хто, як не маляр, виконує роботи з фарбування, обклеювання, художньої обробки, ремонту поверхонь? Роль маляра в будівництві дуже велика.
Маляр повинен знати технологію оздоблювальних робіт, хімічний склад розчинів та барвників, правила кольоростворення і прийоми змішування пігментів з урахуванням їх взаємодії: мати гарний художній смак, вміти не тільки готувати розчини, обробляти поверхні, використовувати у своїй роботі механізми, але й глибоко і тонко відчувати, розуміти, відтворювати прекрасне.
Робота пов’язана з приготуванням та використанням хімічних речовин.
Професія вимагає від робітника:
• стійкості та концентрації уваги;
• окоміру;
• наочно – образного мислення.
Вона не рекомендується людям, які мають захворювання опорно – рухового апарату, вестибулярного апарату, ревматизм, гіпертонію, захворювання очей, дальтонізм.
Маляр закінчить свою роботу – це означає, що міцна та гарна будівля, де працювали будівельники різних спеціальностей, повністю готова до здачі в експлуатацію та довгого служіння людям.


*********************************************************************************

Професія "Штукатур"

Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку, свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати.
Штукатурка – це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі з метою вирівняти і покращити їх санітарні та теплотехнічні характеристики, надати їм певної форми та фактури.
Штукатур виконує такі основні функції:
• виготовлення розчину з сухих готових розчинних матеріалів і сумішей;
• накладання розчину на поверхню, що підлягає оштукатуренню;
• вирівнювання та за гладження поверхонь;
• опорядження колон, балок, фасадів тощо.
Кваліфікований штукатур повинен знати:
• види та властивості основних матеріалів;
• види та властивості готових сухих розчинених сумішей;
• способи приготування розчинів;
• правила користування та будову механізмів, обладнання, яке використовується під час виконання штукатурних робіт.
Професія висуває високі вимоги до здоров’я спеціаліста. Він повинен бути не схильним до застуд, мати гострий зір, надійний вестибулярний та опорно – руховий апарат, не боятися висоти, не страждати на хвороби, пов’язані з втратою свідомості, захворюванням шкіри, особливо кистей рук.
Для оволодіння професією необхідні знання з фізики, вміння читати будівельні креслення, мати добру фізичну підготовку.
Щоб досягти високої якості штукатурних робіт, особливо при оздобленні кутів або складних профілів поверхні, представнику цієї професії потрібно докласти чимало вольових зусиль. Йому мають бути притаманні витриманість, наполегливість та терпіння.

*********************************************************************************

Професія "Лицювальник-плиточник"

Професія лицювальник – плиточник відноситься до оздоблювальних робіт у будівництві. Оздоблювальні роботи – це великий комплекс процесів, що виконуються під час зведення будинків (споруд) і після їх закінчення з метою підвищення довговічності конструкцій, надання їм естетичного вигляду і створення необхідних умов експлуатаційникам.
Вишукані фасади та інтер’єри будинків. Облицьовані плитками й оздоблені різноколірними візерунками, є витвором майстерності лицювальників – плиточників.
Вони широко застосовують різноманітні оздоблювальні матеріали: керамічні, скляні, кам’яні та інші плитки і блоки, які надають будівлям привабливого вигляду, зміцнюють та захищають їх ві атмосферних і механічних ушкоджень.
Лицювальник – плиточник повинен знати:
• види та основні властивості матеріалів, що застосовуються;
• склад розчинів, мастик, способи та технологію їх приготування і застосування;
• будівельні норми і правила, технологію виробництва та приймання оздоблювальних робіт.
Висококваліфікований лицювальник – плиточник повинен:
• володіти способами штукатурних робіт;
• робити плиточні покриття полів та лицювання стін плитками;
• визначати види та причини браку в роботі, усувати їх.
Робота лицювальника – плитосчника пов’язана з виконанням рухів, що повторюються. І вимагає суттєвого статичного та динамічного напруження рук.
Вимоги професії до робітника:
• добре розвинутий вестибулярний апарат;
• художній смак;
• чітка координація рухів;
• розвинений окомір.
Для успішного освоєння професії треба мати добрі знання з хімії, фізики, креслення, математики.


*********************************************************************************

Професія "Муляр"

Професія муляра – одна з основних будівельних професій.
Муляр зводить фундаменти і стіни будівель з природного та штучного каменю, робить внутрішні перегородки, мурує опори, колони, труби, готує розчини і суміші, здійснює монтаж збірних елементів.
За кресленнями та технологічними картами муляр здійснює саму кладку, передбачаючи отвори для комунікацій, пази для електричної мережі та відповідних пристроїв, вентиляційні шахти, люки та отвори тощо.
Кваліфікований муляр одночасно слідкує за рівністю цегляних рядів, розташуванням і товщиною швів, вертикальністю кутів і стін.
Хороший муляр практично знає властивості та можливості десятків будівельних матеріалів і видів кладки.
Стати вправним муляром не просто. Ця професія вимагає багатьох знань і навичок, неабиякої фізичної сили та загартованості. Саме тому цією професією переважно займаються чоловіки.
Муляр повинен знати, з яких матеріалів і як зробити гідроізоляційний захист. Як монтажник, муляр повинен володіти прийомами монтажу та кріплення залізобетонних балок, плит перекриття, балконних плит та інших збірних елементів і деталей.
Кваліфікований муляр має розвинений просторовий естетичний смак, стійкі моральні якості, порядність. Від них залежить краса збудованих ним споруд, їх міцність і довговічність.
Незважаючи на довгий історичний розвиток професії, вона все ж залишається в основному професією ручної праці та використовується переважно на свіжому повітрі і влітку, і взимку. Тому, по – перше, з метою удосконалення мулярської праці перед фахівцями відкривається широке поле для раціоналізаторської та винахідницької діяльності, по – друге, робота муляра вимагає міцного здоров’я, витривалості, надійності вестибулярного та опорно – рухового апаратів. 
Медичні протипоказання до оволодіння професією: періодичні втрати свідомості, хвороби опорно – рухового та вестибулярного апаратів, поганий зір, астенія тощо.
Муляр повинен бути пунктуальним, ретельним, акуратним і відповідальним. Гострий зір і окомір – головні помічники та контролери якості його роботи. Здатність до оперативної спостережливості, розподілу та переносу уваги, координації рухів рук, розвинена зорово – рухова пам’ять і практичне мислення є професійно – важливими якостями, необхідними для успішного оволодіння професією муляра.Немає коментарів:

Дописати коментар